360° Video

360° Video Nedir, Nasıldır?

Size normal bir kameranın çektiği acıdan çok daha fazlasını gösterir.ötelere taşır. O anı birebir yaşarsınız. izlediğiniz görüntünün bir parçası olmanızı sağlar. Görüntü sizi değil,siz görüntüyü yönlendirirsiniz. İstediğiniz yöne hareket ettirebildiğiniz okların yardımıyla,video içerisinde özgürce dolaşabilir, daha yakından görmek istediğiniz noktalara zoom özelliğini kullanabilirsiniz.

Açık ya da kapalı hava, ya da yağmur, kar var. Hiç farketmez tüm hava koşullarında çekim yapmak için donanımımız mevcut. Çekim yerinin de önemi yok, ister cadde üstü açık havada, ister bina içinde, araba, motosiklet, bisiklet üzerinde, Teknede, Yatta ya da vapurda miting ve parti toplantılarında, nikah yada düğünlerde, konser ve partilerde, kuluplerde, defile, sergi ve fuarlarda, fabrika ve imalathanelerde aklınıza gelebilecek hemen her yerde hizmetinizdeyiz.
Son teknoloji donanım ve yazılımlarımızla sizin için hazırladığımız videoların içinde yer alın. İnteraktif bir şekilde yönlendiricisi siz olun. Bakış açınızı ister sağa, ister sola, ister tavan, isterse zemine çevirin, Fare ve klavye yardımıyla yaklaşın (zum yapın), uzaklaşın, durdurun, hareket ettirin.

Hazırladığımız 360 derece Videolar artık tüm bilgisayarlarda olan Flash player yardımıyla, PC veya MAC bilgisayarınızda izlenebilir. Video boyutuna dosya kalitesine ve modemin hızına bağlı olarak internet ortamında paylaşılabilir.

Bir 360 video, aynı anda bir sahneyi 360 derece olarak tüm açılardan kaydeden bir kamera sistemi ile oluşturulur. İzleyiciler, kaydırma ve döndürme hareketiyle 360 videonun perspektifini değiştirerek farklı açılardan izleyebilir.

Bu videoların sol alt köşesinde "360 video" etiketi yer alır ve bu videolar bilgisayarda, iOS cihazlarda ve Android cihazlarda izlenebilir.

 Bilgisayarda 360 video izlemek

Bilgisayarda bir 360 video izlerken, izleme açısı fareyi sürükleyerek değiştirilir.

Tarayıcınızın en son sürümünü kullandığınızdan emin olun (ör. Chrome, Firefox). Facebook'taki 360 videolar Safari ve Internet Explorer'da izlenememektedir.

Mobilde 360 videolar

iOS ve Android mobil cihazlarda kullanıcı, 360 videoların izleme açısını değiştirmek için parmağını ekranda sürükler veya cihazı (sağa sola, aşağı yukarı) hareket ettirir. Cihazınızda Gyroescope özelliği varsa bir sanal gerçeklik gözlüğüne de takabilir olayı daha gerçekçi hale getirebilirsiniz.

Facebook uygulamasının en son sürümünü kullandığınızdan emin olun. iOS cihazların iPhone 4S veya üzeri ya da iPad 2 veya üzeri cihazlar olması gerekmektedir. iOS cihazda ayrıca iOS 7 veya üzeri bir işletim sistemi olması gereklidir. Android cihazınız varsa, Android 4.3 veya üzeri bir sistem kullandığınızdan emin olun.

360 videoların normal video dosyalarından daha büyük olduğunu ve yüklenmelerinin daha uzun sürebileceğini unutmayın.
360° videolar az yer kaplayan, çabuk yüklenen sıkıştırılmış formatta olabileceği gibi, dost ve müşterilerinize verilecek cd-dvd'ler için özgün mp4 formatında da olabilir.

Yapabileceğimiz kadar söz verip, Söz verdiğimizden Fazlasını yaparız!

Hemen Arayın!